Hakkımızda

Vuslat Derneği 2005 yılında Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kültür ve Eğitim Derneği olarak Erzurum da kuruldu. Kurulduğu günden beri halka hizmet hakka hizmet düsturuyla durmadan büyüyen ve genişleyen faaliyet alanlarıyla, hizmetlerine bıkmadan, usanmadan devam etmektedir.

2012 yılında İstanbul’daki faaliyetlerine başlayan derneğimiz her geçen gün artan gönüllü ve bağışçılarının destekleri ile takdire şayan çalışmalara imza atmıştır ve atmaya da devam etmektedir. Derneğimizin şu an faal olan hizmet alanları; Hafızlık ve İslami İlimler Eğitimi, İslami İlimler Akademisi Dev Külliye Projesi, Aşevleri, Umut Gıda Marketleri, Umut Giyim Mağazaları, Ekmek Yardımları,Yetim Çalışmaları, Adak-Akika ve Kurban, Su Kuyuları, Afrika Yardımları, Mültecilere Yönellik yurtiçi ve yurtdışı çalışmalar başta olmak üzere insanlara ve insanlığa yararlı olan ve olabilecek tüm alanlarda hizmet etmeyi kendine şiar edinmiştir.

Bu şiar çerçevesinde Vuslat Derneği olarak sizlerin destekleri ile;
* Hizmet verdiğimiz ve düzenli yardım ulaştırdığımız ilim talebesi sayısı 12.500’e yükselmiştir.
* Aşevimizden hergün 3.000 ihtiyaç sahibine sıcak yemek ulaştırılmakta olup bu sayı 01.01.2016 tarihi itibari ile toplamda 14.750.000 kişiye ulaşmıştır.

Yine aynı tarih itibari ile;
* Medreselerimize ve ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılan kumanya kolisi 90.000 adete,
* Suriyeli aileler ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan un yardımı desteği 6.500 çuvala,
* Umut Gıda Mağazalarımızdan faydalanan kişi sayısı 21.800 kişiye,
* Umut Giyim Mağazalarımızdan faydalanan aile ve ilim talebesi sayısı 42.800 kişiye
* İhtiyaç sahibi ailelerimize ve medreselerimize ulaştırılan günlük 5.000 adet ekmek yardımı toplamda 6.720.000 adete
* Evlilik yardımları kapsamında 200 aileye ve toplamda 1.000.000 TL lik desteğe ulaşılmıştır.

Misyonumuz
Yaşadığımız dünyada gücümüz nispetinde dilimizle, elimizle, malımızla ve dualarımızla mazlumdan ve muhtaçtan yana olup, tüm insanlığın evrensel insani ve İslami değerlere sahip bir hayata kavuşmasında etkin rol almak.
Vizyonumuz
Asrımızın muhtaç olduğu, sayıları her geçen gün daha da azalan; فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ (emrolunduğun gibi dosdoğru ol!) ayeti kerimesi ifadesince, hayatın her safhasında istediği gibi değil, istenilen gibi olan “yük olan değil; yük alan” sorunun değil ; çözümün parçası, sorunları sadece gören değil , çözüm üreten, yani geçmişi hatırlayan, yaşadığı anı düşünen ve geleceği için tedbir alan erdemli ve vasıflı, asrının umudu örnek şahsiyetlerin yetiştirilmesini sağlayıp bu vesile ile bireylerin, ailelerin ve toplumların dünyevi ve uhrevi saadetlerini temin edici çalışmalara yön vermek.

Tarihçemiz

Güncelleniyor…….

M. Şevket Gökşan Hocaefendimiz

M. Şevket Gökşan Hocaefendimiz.
Güncelleniyor.

Selam ve Dua ile…

hocaefendi